Реестр юридичних осіб став «чорною дірою», куди будь-хто вносить незаконні зміни

Дурач Сергей Викторович, Мустеца Ігор, Пилипенко Сергій, Испанюк Тарас,

Реестр юридичних осіб став «чорною дірою», куди будь-хто вносить незаконні зміни. У країні два роки триває війна. Здоровий глузд каже, що поліція, прокуратура та інші правоохоронні органи повинні зараз працювати особливо напружено, злочини мають розкриватися швидше та ефективніше, ніж у мирний час.

Велика увага має бути приділена захисту державних баз даних.

Проте, Єдиний державний реестр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ( ЄДР) став абсолютно незахищеним від несанкціонованого втручання у його роботу сторонніх осіб.

Несанкціоновані, протизаконні зміни вносять туди будь-хто — державні реєстратори, приватні нотаріуси, численні хакери.
Правоохоронці не розслідують злочини, а часто просто беруть в них участь.
Рейдерство процвітає в Україні.

19.03.2021 державний реєстратор Клименко Д. незаконно зареєстрував Дурача С.В. директором ГО «ЦЗІ». Через три роки Клименко продовжує працювати реєстратором, а кримінальна справа, порушена за цим фактом, не розслідується.

26.11.2021 нотаріус Т. Домбровська переоформила на Дурача С.В. корпоративні права двох підприємств. Вартість вкраденого майна оцінюється у 400 млн грн.
Через два роки Дурач С.В. продовжує володіти вкраденою власністю, а нотаріус Т.Домбровська не понесла покарання. Кримінальна справа, порушена за цим фактом, не розслідується.

13.11.2023 державний реєстратор Ю. Черненко незаконно скасувала рішення загальних зборів ТОВ «Дінаре» та поновила Дурача С.В. на посаді директора.

24.11.2023 Дурач С.В. викрав корпоративні права американської корпорації ANB International. Права були викрадені у власника шляхом проведення реєстраційних дій з використанням одночасно двох ключів та доступів до ЄДР двома нотаріусами. Спершу заявку на проведення реєстраційної дії було внесено до Реєстру від імені державного нотаріуса Чернівецької області, а після того, як вона заблокувала свій ключ та доступ до реестру, реєстраційну діяльність завершив інший приватний нотаріус у Полтавській області. Це нібито неможливо на практиці, як стверджують реєстратори та нотаріуси, але в Україні можливо все!

Мінстерству юстиції було подано скаргу на дії державних реєстраторів і він скасував реєстраційну дію, але з тієї підстави, що вона була вчинена за межами Одеської області, де розташоване підприємство.

Проте жодної згадки, що відбувся несанкціонований доступ до Реєстру у висновках Колегії Мінюсту немає.

Після виконання наказу Мінюсту ANB International поновив свої права. Втім, вже за два дні розпочалася нова спроба заволодіння цими ж корпоративними правами.

09.02.2024 зареєстровано заявку на внесення змін до ЄДР державним реєстратором Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області — Ткаченком Євгеном Борисовичем.

Дурач С.В. із співучасниками своїх злочинів зробили ЄДР своєю вотчиною. Незаконні дії з ЄДР йдуть одна за одною, рейдери заробляють мільйони доларів і, ймовірно, скупили всю поліцію та прокуратуру.

Національна поліція не розслідує кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст. 361 УК України, незважаючи на те, що несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж , вчинене під час дії воєнного стану є особливо тяжким злочином, оскільки за нього передбачена відповідальність у виді -позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Чим усе закінчиться, невідомо, але цього разу повідомлені і Національна поліція України, і кіберполіція, Генеральний прокурор, «бізнес-омбудсмен», Національне антикорупційне бюро, ДП «Національні інформаційні системи» тощо — ЯКІ ДОСІ НІЧОГО НЕ РОБЛЯТЬ.